Hakkımızda

YENİ NESİL AYAKKABI ÜRETEN ANLAYIŞ

Ayakkabıda Yenilikçi ve Yeni Nesil Vizyon

Ayakkabı Sektörünün yenilikçi vizyonu ile hayatın her anına uygun ayakkabı modelleri... Modelinize karar verebilir ve ayakkabınızı baştan tasarlayabilirsiniz.

 

 

35

// YILLIK TECRÜBE

512+

// İŞ ORTAKLIĞI

3.4 milyon

// YILLIK ÜRETİM

11

// ÜLKEDE SATIŞ

 

 

 

AONS ayakkabı geçmişi ve gelenekleri ayakkabı sektörüne uzanan bir aile işletmesidir. Aile büyüğü Yıldırım Bayazıt Gül’ün 1978 yılında ayakkabı sektörüne kalfa olarak başlaması markamızın sektör ile ilgili tecrübelerinin başlangıcını oluşturmaktadır. Yıldırım Bayazıt Gül’ün 1991 yılında İstanbul Gedikpaşa’da KARTAL KUNDURA adında kurduğu atölye ile devam eden sektörel çalışmalar, 1997 yılında Yıldırım Bayazıt Gül’ün İtalya’da Konvansiyonel Ayakkabı Üretim Bandı eğitimlerinden sonra oğul Atilla Gül’ün Ayakkabı sektörüne “SARAÇ” olarak işe başlaması ile devam etmektedir.

Yıldırım Usta eğitimlerini tamamladıktan sonra bir çok firmanın Konvansiyonel Ayakkabı Üretime geçişinde danışmanlık ve Ustalık görevlerini üstlenmiştir. Oğul Atilla GÜL ise Üretim Planlama ve Proje Yönetimi görevleri ile sektörde bir çok firmada yöneticilik görevlerini başarı ile ifa ettikten sonra gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak adına 2019 yılında ATİLLA GÜL markası ile el yapımı deri ayakkabı üretimine ve e-ticaret alanında satışlara başlamışlardır. Yıldırım Usta’nın diğer oğlu Oğuzhan Gül Microsoft’un yazılım alanında bir çok eğitimlerini tamamladıktan sonra uzun yıllar yazılım, server sistem güvenliği ve e-ticaret alanlarında yürüttüğü çalışmalar neticesinde AİLE işletmesini globalleşme sürecine başlatmak üzere AONS markasını kurup global pazarda ailenin işletmesini yürütme görevini üstlenmiştir.

AONS markası ile ABD ve Kanada pazarında 2023 yılında başladığı faaliyetleri, aons.com e-ticaret sayfaları ve amazon gibi dünyanın en büyük Pazar yerinde kurduğu dijital satış mecralarında yaptığı çalışmalar ile faaliyetlerine devam etmektedir. Aons markası 2023 yılında Türkiye İstanbul’da 2000 m2 kapalı alan üzerine kurmuş olduğu Konvansiyonel Ayakkabı Üretim bandı ile üretim süreçlerini de sürdürmektedir. Aons markası global markalaşma süreçlerini sürdürülebilirliği açısından yapacağı yatırımlar, çalışmalar ve süreçlerde global ayakkabı üretim kriterleri ile uluslar arası iş birlikleri ile hedeflerine ve çalışmalarına devam edecektir.

KİLOMETRE TAŞLARI

Dünden Bugüne Aons Shoes

1978

Yıldırım Bayazıt Gül

Ayakkabı sektörüne girdi.

Kalfalık Dönemi

İlk ayakkabı firmasını kurmak için adım attı.

1991

Kartal Kundura

Yapılan çalışmalar sonunda

Kartal kundura kuruldu.

1997

İtalya'da Eğitim

Yıldırım usta İtalya'da ilk ayakkabı eğitimini aldı.

Oğul Atilla Gül

Ayakkabı sektöründe yetişmeye başladı.

2009

Atilla Gül

Ayakkabı planlama ve satış birimlerini kurdu.

El Yapımı Ayakkabı

Atilla Gül üretime başladı.

2019

AG Ayakkabı

ilk online satış altyapılı AG ayakkabı kuruldu.

İhracat Dönemi

Yurt dışı satışları ilk defa başladı.

2022

Aons Shoes

Aons ayakkabı kuruldu.

Holdingleşme Süreci

Aons Deri ve Ayakkabı Sanayi Ticaret A.Ş. ünvanını aldı.